Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25minutes |
| Remote Distance | >100m |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 24X23X10CM |
| Model Number | RC130 |
| Design | Cars |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Use for1 | 2.4G |
| Use for2 | 4WD |
| Use for3 | 1/16 |
| Use for4 | Drift RC Car |
| Use for5 | SC16A04 |
| Use for6 | Spray |
| Use for7 | LED Light |
| Use for8 | 18km/h |
| Use for9 | High Speed |
| Use for10 | Remote Control Car |
| Wholesales | Available |
| Dropship | Dropshiping |
Instock
There are no reviews yet.