Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 28 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 52*24*20 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | 3818-1 |
| Design | German Tiger I Heavy Remote Controlled Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 30minute |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA 6 |
| Remote Distance | 80m |
| Charging Time | 240minute |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | MINISO |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.