Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 5 cm |
| Application | Kitchen |
| Features | 15mm mini Spot |
| Usage | HOLIDAY |
| Power Tolerance | 5% |
| Body Material | aluminum |
| Is Dimmable | Yes |
| Finish | Brushed Nickel |
| Warranty | 5 Year, 5 years |
| Certification | ce, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, UL, SAA, RoHS, pse, LVD, FCC, CE |
| Voltage | 12V |
| Power Source | DC |
| Brand Name | Treefores |
| Origin | Mainland China |
| Light Source | LED bulbs |
| Item Type | Spotlight |
| Model | 1W 15mm Dimmable Led Downlight |
| Input voltage | DC12V |
| Luminous Flux | 100Lm |
| CRI | 80Ra |
| Beam Angle | 30/120 Degree |
| Protection class | IP65 |
| Material | Aluminum |
| Dimension | D20mm X H25mm, D15mm Cut Out |
| Certifications | CE RoHS |
Instock
There are no reviews yet.