Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.589 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Anti-Slip | YES |
| Fabric Care Instructions | Machine Wash |
| Set Type | No |
| Waterproof | No |
| Season | Fall and Winter |
| Function Type | All Cover |
| Fabirc Style | plain |
| Fabirc Construction | 350gsm |
| Process Technique | others |
| is_customized | No |
| Size | 90-140cm/140-185cm/190-230cm/235-300cm |
| Applicable Sofa | L-shaped, LOVESEAT, Modular sofa, sofa, Accent Chair |
| Production | Sofa Cover |
| Style | Solid |
| Material | Plush Velvet |
| Brand Name | leorate |
| Origin | Mainland China |
| CN | Anhui |
| Feature | Eco-friendly Stripe soft and stretch elastic washable and removable |
| Name1 | L-Shaped Corner Sofa Cover |
| Name2 | sofa cover armchair cover |
| Color2 | Grey Coffee White Black Wine Peacock Cyan Silver Yellow Navy |
| Occasion | Modern sofas for living room |
Instock
There are no reviews yet.