Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 8 cm |
| CE | Certificate |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | None |
| Steering servo | None |
| Power | None |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | None |
| Wheelbase | None |
| Warning | Away from fire |
| Remote Distance | 5-20m |
| Warranty | None |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 23X9.5X5.5CM |
| Torque | None |
| Model Number | Rc car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 100-240V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | Miuioee |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
Instock
There are no reviews yet.