Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 24 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | AA Battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | no fire |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | WPL C54 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 3V |
| Remote Distance | 50meters |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Certificate Number | U00804201009306ER1 |
| Certificate | CE |
| Value 1 | RC CAR |
| Value 2 | simulation full-size |
| Value 3 | Newest |
| Value 4 | Gift for toy |
| Value 5 | Newset |
| Value 7 | WPL B36-3 |
| Value 8 | off-road |
Instock
There are no reviews yet.