Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 25 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 25min |
| Remote Distance | about 100m |
| Scale | 1:16 |
| Model Number | G2201 |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.