Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 15 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 32.5x13x11.5cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | no warning |
| Model Number | 2.4G remote control car tank |
| Design | tank model |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | About 30 minutes |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | Not included |
| Remote Distance | About 50 meters |
| Charging Time | About 120 minutes |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| applicable population | unlimited |
| Packaging | color box |
| Applicable age | Teenagers (7-14 years old) |
| Toy material | plastic |
Instock
There are no reviews yet.