Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 74 × 32 × 23 cm |
| Type Number | NO |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NO |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:12 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | HG-P803A |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 4H |
| Control Channels | 10 CHANNELS |
| Controller Battery | 7.4V |
| Remote Distance | 80M |
| Material | Metal |
| Brand Name | SMODELF |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Applicable age | Over 14 years old |
| Applicable gender | Male |
| Toy type | Electric toy |
| Color classification | Desert yellow |
| Applicable age group | ≥ 14 years old |
Instock
There are no reviews yet.