Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 30 × 35 cm |
| Certificate Number | SPF19030643A |
| CE | Certificate |
| Barcode number | 725756001698 |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Use under direct adult supervision only. Age recommendation: 14+ Not |
| Warranty | 1 YEAR |
| Scale | 1:10 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | P407 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 3 channels |
| Remote Distance | ≥ 100 M |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | KEYIGE |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Model Grade: | Hobby Grade |
| Four-Wheel Drive Mode | High-Speed Motor |
| Remote Control | 4CH 2.4G |
Instock
There are no reviews yet.