Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | no |
| Usage | For 18650 Lithium Battery Pack Spot Welding, Lithium battery pack Connecting piece |
| Dimensions | all, 0.2*18mm |
| Model Number | For 18650 Lithium Battery Pack Spot Welding, 0.2*18mm Pure Nickel strip |
| Origin | Mainland China |
| Rated Duty Cycle | -, good |
| Rated Capacity | -, 500A |
| Max. Welding Thickness | -, 0.2mm |
| Certification | none |
| grade | Pure Nickel |
| application | For spot welding |
| ni (min) | >=99.96% |
| weight | 1.0kg |
| size | 0.2*18mm |
| width | 18mm |
| thickness | 0.2mm |
| function | Good electrical conductivity |
| function A | Nickel strip pure nickel |
| function B | smooth surface easy soldering |
| function C | Battery pack connected to nickel strip pure nicke |
Instock
There are no reviews yet.