Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Time to market | Apr-11 |
| Shell Material | Ceramic |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 1622 |
| Style | Ceramic Electric Kettle |
| Certification | CCC, CB, ce, ROHS |
| Material | Ceramic / Glass |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Overheat Protection, Anti-dry Protection |
| Thermal | No |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1000w |
| Capacity | 1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Electric kettle volume | 1L |
| Heating speed of electric kettle | 4 minutes (inclusive)-6 minutes (inclusive) |
| Electric kettle type | Conventional electric kettle |
| Scale label | Inner wall label |
| Electric kettle material | Ceramic |
| Heating mode | Chassis heating |
| Thermostat type | Domestic thermostat |
| Pot body layer | Single layer |
| Power | 1000W |
Instock
There are no reviews yet.