Instock
| Weight | 0.61 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Pure Nickel Strip For Welding, Used for 18650/21700/32650lithium battery welding |
| Weight | 0.5kg, 0.5kg |
| Dimensions | -, 18650/21700/32650pure nickel belt |
| Model Number | Pure Nickel Strip For Welding, 18650/21700/32650 pure nickel strip |
| Origin | Mainland China |
| Rated Duty Cycle | -, pure nickel belt |
| Rated Capacity | -, pure nickel |
| Max. Welding Thickness | -, 0.2mm |
| Certification | CE |
| Application: | battery connection |
| Product name: | for 18650/21700/32650 lithium battery welding oblique nickel belt |
| Type: | Li-ion batteries Ni plate |
| material: | Nickel Nickel Alloy |
| Components: | 99.93% Dislocation Pure nickel strip |
| Feature: | battery pack |
| use for 2: | battery spot welder |
| thickness: | 0.15mm/0.2mm |
| use for: | battery welding spot welding |
| use for 3: | Battery welding machine spot welding |
| grade: | oblique pure nickel belt |
| Nickel name: | 18650/21700 /32650/32700 battery nickel tape |
Instock
There are no reviews yet.