Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 8 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate | YES |
| Item Weight | 1.5-3grams approx |
| is_customized | Yes |
| Side Stone | Diamond |
| Certificate Number | Contact us |
| Diamond Shape | ROUND SHAPE |
| Metal Stamp | 14k |
| White Diamond Color | E |
| Diamond Carat Weight | 0.32ctw |
| Diamond Cut | Very Good |
| Diamond Clarity | VS1 |
| Shapepattern | Round |
| Setting Type | Prong Setting |
| Style | Classic |
| Model Number | AEAWjd1040 |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Occasion | ENGAGEMENT |
| CertificateType | GDTC |
| Metals Type | white gold |
| Main Stone | Diamond |
| Gender | Women |
| Brand Name | Rethyertp jewelry |
| Origin | Mainland China |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | Rings |
| Main Stone Type | CVD HPHT Lab Grown Diamond |
| Diamond Grade | DEF VS-VVS |
| Certicate Type | NGIC |
| Stone Size | 1.8mm 12pcs |
Instock
There are no reviews yet.