Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 25 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Second Webcam Pixels | 13MP |
| Front Webcam Pixels | 8MP |
| Panel Type | IPS |
| Google Play | Yes |
| Camera | Front Camera, Second Webcam, Front Webcam Pixels |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 10000mAh |
| Extend Port | 3G External, Earphone Jack, OTG, SD Card, TF card, TYPE-C |
| Tablet Storage Capacity | 256GB |
| Processor Core | Octa Core |
| Operating System | Android 14 |
| Display Size | 13" |
| Feature | OTG, ULTRA SLIM, Dual Cameras |
| Memory Capacity | ≥8GB |
| Processor Model | others |
| Touch Screen Type | Capacitive Screen |
| Display resolution | 1920×1200 |
| Processor Manufacture | MTK |
| Network | 4G LTE |
| Supporting Language | English, Russian, Spanish, SWEDISH, Portuguese, Turkish, Italian, german, Chinese, FRENCH, japanese, POLISH, UKRAINIAN, Greek, HEBREW |
| Brand Name | Teclast |
| Teclast Model | T65 Max |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, pse |
| Item Type | Tablet PC |
| Widevine L1 | support |
| Keyword 1 | tablet |
| Keyword 2 | tablets |
| Keyword 3 | tablet android |
| Keyword 4 | tablet premiere |
| Keyword 5 | teclast |
| Keyword 6 | 13 inch tablet android |
| Keyword 7 | tablet android 2024 |
| Keyword 8 | teclast t65 max |
Instock
There are no reviews yet.