Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 32 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD |
| Memory Type | DDR5 |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | / |
| Base Frequency (GHz)4 | / |
| Number of Cores | 8 |
| Weight (Battery Included) | 1.5Kg-1.8Kg |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Dimensions (WxHxD) | / |
| Display resolution | 2880*1800 |
| Operating System | Windows 11 |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | AI 7 H 350 |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.