Instock
| Weight | 80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 11 cm |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Power Source | AC |
| Luminous Flux | <60 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Certification | CE, RoHS |
| Style | DMX Stage Light |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Blueshow |
| Occasion | Professional Stage & DJ |
| Item Type | Stage Lighting Effect |
| Place of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
| Rated Power | 400W |
| Lamp | 260w |
| Lens | 0~5°Optical lens group |
| Display | Touch Screen with 180 degree reversed |
| DMX Channels | 16/20 Channels optional |
| Pan | 540 degree (16 Bit scanning accuracy) |
| Tilt | 270 degree (16 Bit scanning accuracy) |
| Color wheel | 13 dichroic filters + open 1 pcs 6 colors mirror with rainbow effect |
| Static Gobo wheel | 13 gobos (4 glass + open ) |
| Prism | 1pcs effect prism+1 pcs 6 facet row prism |
| Dimmer | 0%-100% linear dimmer |
| Foggy | Linear foggy |
| Working mode | Auto-run, Master/slave, Sound active mode. |
| IP20 | IP20 high efficiency switch power supply |
| Other function | Lamp on/off function and reset through controller. |
Instock
There are no reviews yet.