Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 6 × 6 cm |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Color | Beige, black, Blue, green, Pink, Red, Silver, WHITE, Yellow |
| is_customized | no |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Features | LED Wall Lighting |
| Model Number | LED Wall Light 6W |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, study, BATHROOM, Back wall, Living Room, Dining Room, Kitchen, Study, Bedding Room, Bathroom |
| Technics | Wire Drawing Hanging |
| Number of light sources | 2 |
| Material | aluminum |
| Warranty | 3 Years |
| Shade Type | CRYSTAL |
| Shade Direction | Up & Down |
| Base Type | Wedge |
| Power Source | AC |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Wall Lamps |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Brand Name | WAAJEA |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | No |
| Body Material | aluminum |
| Style | Modern Style |
| Voltage | 220V, 110V, 90-260V |
| feature | Wall Sconce |
| feature 1 | Adjustable Wall Light |
| feature 2 | Surface Mount |
| feature 3 | Up Down Wall lamp |
| feature 4 | Aluminum Wall Light |
Instock
There are no reviews yet.