Instock
| Weight | 0.98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Color | black |
| is_customized | Yes |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Features | led wall lamp |
| Model Number | JK-X1-01 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, study, BATHROOM |
| Technics | Plated |
| Number of light sources | 1 |
| Material | Metal |
| Warranty | 2 years |
| Shade Type | IRON |
| Shade Direction | Up & Down |
| Base Type | e27 |
| Power Source | AC |
| Is Bulbs Included | No |
| Item Type | Wall Lamps |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, VDE, EAC |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Brand Name | YongYing Lumin |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | Knob switch |
| Body Material | IRON |
| Style | Modern Style |
| Voltage | 220V, 110V, 90-260V |
| Emitting color | Warm white Cold white |
| Bulb | 12W led bulb E27 |
| Place | Living Room |
| Place 2 | Corridor Aisle |
| Fetures | Adjustable |
| Fetures 2 | Swing arm |
| Fetures 3 | long arm |
| Fetures 4 | wall reading lamp |
| Fetures 5 | Loft bedside wall lamp |
| Fetures 6 | wall lamps indoor |
Instock
There are no reviews yet.