Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 50 × 60 cm |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Color | black |
| is_customized | no |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Features | Artistic wall mounted lamp |
| Model Number | Long rod arm wall lamp |
| Lighting Area | 15-30square meters |
| Application | Kitchen, study, BATHROOM, Dining Room, Foyer, Bed Room |
| Technics | Plated |
| Number of light sources | 1 |
| Material | Alloy |
| Warranty | 3 years |
| Shade Type | IRON |
| Shade Direction | Down |
| Base Type | e27 |
| Power Source | AC |
| Is Bulbs Included | No |
| Item Type | Wall Lamps |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Brand Name | HomeLover |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Body Material | IRON |
| Style | Modern Style |
| Voltage | 90-260V |
| Fishing Light | office reading lamp |
Instock
There are no reviews yet.