Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 2 cm |
| Power Generation | Always On |
| Model Number | ld-5730 |
| LED Chip Model | SMD5630/5730 |
| Average Life (hrs) | 50000 |
| Certification | ce, EMC, ROHS, UL |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Power Consumption (W/m) | 5.76W/m |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Specifications (light beads / m) | 60 |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | twinkle star |
| Voltage | 12V |
| LEDs Number/M | 60led/m |
| LED Chip Brand | Epistar |
| Waterproof | Yes |
| Color Temp(K) | 3000k/4000K/6500k/10000k |
Instock
There are no reviews yet.