Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | YES |
| Power Generation | Always On |
| Model Number | FCOB RGBIC LED STRIP |
| LED Chip Model | ws2811 |
| Average Life (hrs) | 60000 |
| Certification | CCC, ce, FCC, ROHS |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | COB |
| Occasion | Garden |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | FCOB |
| Voltage | 24V |
| LEDs Number/M | 720/630 |
| Waterproof | No |
| Color Temp(K) | Dream Full Color |
| Note: | only strips, led controller and power supply are not included. |
| FPCB Width: | 720-12mm, 630-10mm |
| 720leds: | 20 IC/M |
| 630leds: | 14 IC/M |
| feature 1: | WS2811 IC |
| feature 2: | Group Addressable Dream Color |
| feature 3: | support dropshipping |
| feature 4: | support wholesale |
| feature 5: | led strip |
| feature 6: | rgb cob led strip |
| feature 7: | pixel led |
| feature 8: | SPI RGB IC LED Light Strip |
| feature 9: | ws2812 ws2812b light strip |
Instock
There are no reviews yet.