Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.071 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 53 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Control Method | REMOTE CONTROL |
| Number of Lights | 1 pcs |
| Finish | None |
| Blade Size | 10-20cm |
| Features | fan light |
| Model Number | fan light |
| Is Dimmable | Yes |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Certification | CCC, CCC, ce |
| Base Type | Wedge |
| Origin | Mainland China |
| Weight | 3.5KG |
| Power Source | AC |
| Item Type | Ceiling Fans |
| Light Source | LED bulbs |
| Brand Name | veldwind |
| Style | Modern Style |
| Switch Type | REMOTE CONTROL |
| Number of Blades | 6 |
| Body Material | ABS |
Instock
There are no reviews yet.