Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 81 × 81 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Place | Parlor, study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Lampshade Color | WHITE |
| Model Number | 3025 |
| Technics | Hand Knitted |
| Number of light sources | 1 |
| Finish | IRON |
| Warranty | 1 year |
| Base Type | e27 |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Style | Japan Style |
| Is Bulbs Included | No |
| Item Type | Pendant Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Brand Name | MAISU |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Power Source | AC |
| Is Dimmable | No |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Switch Type | Knob switch, REMOTE CONTROL, Touch On/Off Switch |
| Material | Cloth |
| Voltage | 90-260V |
| Name | Designer Pendant Lights |
| Color | White |
| Features | China LED lighting factory, free shipping lighting store |
| Drop shipping service | YES, chat us for more info. |
Instock
There are no reviews yet.