Instock
| Weight | 0.755 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 22 × 6 cm |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Plug Type | EU |
| Is Smart Device | no |
| Features | Computer Reading Light |
| Model Number | Dimmable Monitor Laptop Screen Light |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Style | Modern Style |
| Certification | CCC, ce, FCC, ROHS |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | DC |
| Shade Type | Shadeless |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Desk Lamps |
| Is Dimmable | Yes |
| Brand Name | BASEUS |
| Body Material | ABS, aluminum, PC |
| Voltage | 5V |
| Light Source | LED bulbs |
| Name | Baseus USB Asymmetric Light Source Screen Hanging Light |
| Product | Led Computer Light Eye Lamp |
| Adjustable Color | White Light, Warm White Light, Mixed Light (Adjustable) |
| USE Type | Computer Reading Light |
| Material | Aluminum Alloy+PC+ABS |
| Color Temperature | 2800K-4000K-5500K |
| Power | 5W(MAX) |
| Color Rendering Index | 80 |
| Function | Office Study Reading Light |
| Applicable Screen Thickness | About 8mm-20mm |
| Feature 1 | Asymmetric Light Source, USB Power Supply Light |
| Feature 2 | Touch Control for Stepless Dimming |
| Feature 3 | Dimmable Monitor Screen Light |
| Feature 4 | USB LED Desk Lamp, Bar Table Lamp |
| Product Weight | About 480g |
| Type 1 | LED Table Lamp, LED Desk Lamps |
| Type 2 | Eye Protection Reading Lamp |
| Type 3 | LED Monitor Light, Monitor Screen Hanging Light |
| Support | Dropshipping, Wholesale, Retails |
Instock
There are no reviews yet.