Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 90 × 80 cm |
| Brand Name | XMSJ, LSX |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Retail, Food Shop, Food & Beverage Shops |
| Condition | New |
| Place of Origin | China |
| Ice Shape | Other |
| Voltage | 220v/50hz or 110v/60hz |
| Power | 1200 |
| Dimension(L*W*H) | 585*480*790mm |
| Weight | 60 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Ice storage capacity | Other |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Application | Commercial |
| Product name | Mein Mein Ice Machine |
| Compressor | Tecumseh |
| Material | Stainless Steel |
| Cooling way | Water Coolig |
| After Warranty Service | Spare parts |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Certification | ce |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Marketing Type | Ordinary Product |
Instock
There are no reviews yet.