Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 86 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 44 × 130 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Wattage | 2000W |
| Slice Thickness | 0.8-2.5mm |
| Speed | 60 sheet / minute |
| Weight | 71Kg |
| Model Number | QRJ-P |
| Brand Name | JAFFA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, UL, weee |
| Body material: | stainless steel + aluminum alloy |
| Blade size: | 134mm |
| Body size: | 700*340*440mm/1150mm |
| Blade material: | alloy steel blade |
| Meat roll cutting size: | 130mm |
| Maximum cutting distance: | 130-210mm (width) * 500mm(height) |
| Motor Power: | 400W variable speed motor, after changing speed reaching 2000W |
Instock
There are no reviews yet.