Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Height | ≤ 89 cm |
| Width | ≤ 60 cm |
| Number Of Doors | Single Door |
| Energy Consumption Grade | None |
| Style | Cold Storage Refrigerator |
| Capacity | <60L, 11-20L |
| Voltage (V) | 12V, 220-240V/50Hz |
| Power (W) | 45W, 46W |
| Freezer Capacity | <60L |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Defrost Type | Auto-Defrost |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 402*435*537mm |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | None |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Compact |
| Material | Plastic |
| Feature | THERMOELECTRIC |
| Fridge Capacity | 18L |
| Operating Language | English |
| Application | Car |
| Refrigeration Type | Direct Cooling |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Product name | Car Fridge Portable |
| Function | Cooler |
| Name | Mini Fridge Portable |
| Color | Black |
| Usage | RV Car |
| Keyword | Car Fridge Protable Fridge |
| Cooling system | Semiconductor Cooling |
| Item | Cold Box |
| Applicaton | Outdoor Camping Home Hotel |
| Temperature | 10-18°C (ambient temperature is 25°C) |
Instock
There are no reviews yet.