Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA, DOSHINE |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Other |
| Showroom Location | Thailand |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Bearing, Motor |
| Condition | New |
| Application | Commodity, Machinery & Hardware, Textiles |
| Packaging Type | Cartons, CANS, Bottles, Barrel, Bags, Film, waste paper |
| Automatic Grade | Semi-automatic |
| Driven Type | Hydraulic |
| Voltage | 220v/380v |
| Power | 4 kw |
| Place of Origin | China henan |
| Weight | 400 KG |
| Dimension(L*W*H) | 1250*650*2150 mm |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Product name | Hydraulic Baler Machine |
| Function | Packing Cardboard Box |
| Usage | Compress Waste Paper |
| Keyword | Hydraulic Press Packing Machine |
| Packing material | Plastic Paper waster papers plastic film straw |
| Machine name | Carton Baler machine Cardboard Baler |
| Packing speed | 4-8 balers/h |
| Advantage | High Packing Capacity |
| Key Word | Hydraulic baler machine |
| Feature | Esay Operation |
Instock
There are no reviews yet.