Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA, BREMETZ |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Other |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Pressure vessel |
| Condition | New |
| Application | Beverage, Commodity, Chemical, APPAREL, Textiles |
| Packaging Type | Cartons, Stand-up Pouch, Bags, Film, case |
| Packaging Material | Plastic, Paper, Metal, Wood |
| Automatic Grade | Semi-automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 380 |
| Power | 12 |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Weight | 750 KG |
| Dimension(L*W*H) | 900*650*2100mm |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| standard baling size | 600*400mm |
| raw material to bale | old clothes, textile stuff, sheep wool, cotton, straw, fiber, etc |
| Efficiency (bale/h) | 4-6bale/h |
| baling weight | 30-50kgs |
| Force | 10T |
| Machine weight | 750kgs |
| Machine size | 900*650*2100mm |
| Color | Customer's Requirements |
| Marketing Type | Ordinary Product |
Instock
There are no reviews yet.