Instock
| Weight | 12.11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 46 × 57 cm |
| Noise | 51-60dB |
| Model Number | ZMG-0190B |
| Style | European Style, Modern |
| Type | Wall Mounted, Wall-Mounted Rangehood, range hood, vent hood kitchen |
| Air Exhaust Rate | 11-14 m³ / min |
| Structure | Flat Hood Type |
| Certification | CB, ce, LFGB, ROHS, CE |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 200w |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | STAINLESS STEEL |
| Brand Name | Tieasy |
| Origin | Mainland China |
| Venting Type | Vented |
| Ventilation pipe inner Diameter | 6" |
| Noise level | Less than 55db |
| Rated Frequency | 60Hz USA and CA Standard |
| Design | Wall Mounted |
| Exhaust Air Power | 401-500 CFM |
| Manufacturer Warranty | 2-Year Limit Parts Warranty |
| Item Height | 36.6 in |
| Light Type | LED |
| Features | Easy Clean, LED Light, Retractable, Stainless Steel Baffle Filter |
| Power Requirement | 120 V |
| Finish | Brushed Metal |
| Item Width | 36 in |
| Installation | Wall-Mounted |
| EC Range | A++ – E |
| Control Design | Mechanical Control |
| Color | Silver |
| Dimensions | 35.2"W x 18.3"L x 36.3"H |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 18.3 in |
| Fan Speed | 3 |
| Rated Voltage | 120V |
| Brand | Tieasy |
| Model | Range Hood |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 85 W |
| Applications | Kitchen |
| Category | kitchen appliances |
| Exhaust fan | Yes |
Instock
There are no reviews yet.