Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 46 × 52 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 180 |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | aluminum, Stainless steel |
| Brand Name | OIMG, OEM |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Air Exhaust Rate | 18-20 m³ / min |
| Application | Household |
| App-Controlled | NO |
| Type | Wall Mounted |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | 1001 |
| Product | kitchen air range hood |
| Panel | Stainless steel & Tempered glass |
| Color | Silver |
| SS | 201 |
| Control panel | Touch sensor |
| Motor | Copper |
| Motor power input | 180 |
| Body width | 60cm |
| Motor speeds | 2 |
| loading capacity | 125pcs per 20GP/355pcs per 40HQ |
Instock
There are no reviews yet.