Instock
| Weight | 22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 69 × 64 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, Sport shoes, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Loading Type | Front Loading, Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| place of origin | China |
| brand name | XIAOYA |
| model number | XQG30-1018 |
| automatic type | Automatic |
| dimensions (l x w x h (inches) | 600*550*320mm |
| power (w) | 1870 |
| tub material | stainless steel |
| tub no. | Single Tub |
| voltage (v) | 110-240V |
| after-sales service provided | None |
| warranty | 1 Year |
| type | Washer |
| installation | Portable / Mini |
| power source | Electric |
| Housing Material | Plastic |
| Volume Of Inner Tub | 17L |
| Diameter Of Inner Tub | 405mm |
| Net Dimensions | 600*550*320mm |
| Gross Dimensions | 685*635*448mm |
| Wash Noise Level | ≤62dB |
| Spin Noise Level | ≤72dB |
| Loading quantity 1*40' HQ | 290 |
| Net Weight | 17 |
| Gross Weight | 22 |
| Color | White |
| Condition | New |
| Application | Hotel, Car, outdoor, garage, Household |
Instock
There are no reviews yet.