Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 100 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Wash Only, Pre-wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Standard Wash |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 820W |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | None |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| CN | Sichuan |
| Usage | Semi-automatic |
| Highest revolving speed | 1350 r/min clock |
| Drainage mode | Bottom drainage |
| Dehydration power | 220W |
| Washing power | 820W |
| Motor type | Ordinary motor |
| Roller material | Full plastic |
Instock
There are no reviews yet.