Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 50 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric, electrical |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 2600 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG, KTN |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | China |
| Model Number | 9000BTU |
| Capacity (btu) | 9000 |
| COP | 3.28 |
| EER | 3.22 |
| Power Type | AC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Split Wall Mounted Air Conditioners |
| Energy Efficiency Rating | Class A |
| Operating Language | English |
| Application | Household |
| Remote Control | Yes |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | fast cooling |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | NO |
| logo/pattern | Inkjet Printing |
| Color | WHITE |
| cooling capacity | 9000btu |
| Certification | CB |
| Certification1 | ce |
| Certification2 | EMC |
| Certification3 | RoHS |
| Condition | New |
| Timer | Yes |
Instock
There are no reviews yet.