Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 70 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Battery, Electric, Solar, Solar |
| Grade | Grade 2 |
| Indoor Machine Noise | 24-35dB |
| Air conditioning power | 5HP |
| Voltage (V) | 220V, 48 |
| Power (W) | 500w, 3500 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | HAOYUNMA, Gamko |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | jiangsu |
| Model Number | DGG-DC48V-12K |
| Capacity (btu) | 12000 |
| COP | 3.5 |
| EER | 3.74 |
| Power Type | DC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 2 years |
| Type | Split Wall Mounted Air Conditioners |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| App-Controlled | Yes |
| Product Name | Air Conditioning |
| Warranty for for whole unit | 2 years |
| Refrigerant | R-410A |
| Compressor | GMCC |
| Rated Power | 850(190-1250) |
| Voltage | 48V DC |
| Room Area | 14-21㎡ |
| Certificate | CE/CB/G-MARK |
| Certification | ESMA, CB, ce, SASO |
Instock
There are no reviews yet.