Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 92 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 780 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | OIMG, OEM |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | PK-2 |
| Capacity (btu) | 7000 |
| EER | 2-4 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | None |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Outdoor, Garage, Commercial, Household |
| Remote Control | Yes |
| App-Controlled | NO |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Variable frequency |
| Private Mold | Yes |
| Product Name | Portable Air Conditioner |
| Color | White |
| Refrigerant | R410A/R290 |
| Cooling capacity | 7000Btu |
| Applicable areas | 10~16 M2 |
| Function | Cooling/fan/dehumidifying |
| Air volume | 300m3/h |
| Control | Remote+buttom |
| Moisture | 0.7L/H |
| customized | Support customization |
Instock
There are no reviews yet.