Instock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 70 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 3 |
| Indoor Machine Noise | 24-35dB |
| Air conditioning power | 5HP |
| Voltage (V) | 220V, 208-230V |
| Power (W) | 500w |
| Use | ROOM, Room, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | HAOYUNMA, Bsetcold |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Capacity (btu) | 18001-24000 |
| EER | 4.1-6 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Return and Replacement |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Split Wall Mounted Air Conditioners |
| Energy Efficiency Rating | 20+ SEER |
| Operating Language | English |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Commercial, Household, Outdoor |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 1200 m3/h |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | Smart Control Logic |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Variable frequency |
| Private Mold | NO |
| logo/pattern | UV printing, Silk screen printing, Laser Printing |
| Product Name | Multi-zone split type air conditioner |
| Refrigerant | R410a |
| Cooling capacity | 18-42 kW |
| Heating capacity | 18-42 kW |
| NOISE LEVEL | 55 DB |
| Function | CoolingHeating |
| Certification | AHRI, ETL, NEEP |
| Feature | Smart Control Logic, 16 level DC Motor |
| Power supply | 208-230V / 50-60Hz / 1ph |
Instock
There are no reviews yet.