Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 100 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 110-240, 120V/220V/240V |
| Power (W) | 1w, 2000 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | OIMG, Climate Choice |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | NPL-06CX1E |
| Capacity (btu) | 8001-10000 |
| COP | 2000W |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 13.3*27.3*11.8 |
| Power Type | AC, AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | None, Onsite Installation |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Car, Outdoor, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 300m³/h |
| App-Controlled | NO |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | Yes |
| Product name | Portable air conditioner |
| Cooling Capacity (kw) | 1.8 |
| Rated Input (Cooling/W) | 960 |
| EER for cooling | 2.61 |
| Rated Current (Cooling) | 8.5 |
| Refrigerant Charge | R32 |
| Carton Size (mm) | 403*886*335 |
| Package | Color Box |
Instock
There are no reviews yet.