Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 36 × 90 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 557 |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG, JJPRO GREENFLY |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | China |
| Model Number | A010D |
| Capacity (btu) | 5000-9000 |
| EER | 2-4 |
| Power Type | AC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Application | Hotel, Outdoor, Garage, Commercial, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 290m3/h |
| App-Controlled | Yes |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | Yes |
| Product Name | portable air conditioner A010D |
| Cooling capacity | 5000/7000/9000BTU |
| Optional function | Heating, WiFi optional |
| Loading QTY | 192/408/610 |
| Keyword | Mobile air conditioner portable |
| Brand | JJPRO GREENFLY |
| Qty'per 20' /40' /40'HQ | 192/408/610 pcs |
| Control | Remote+LCD Touch Screen+WIFI optional |
| Certification | CE ROHS ERP |
Instock
There are no reviews yet.