Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 63.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | No |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 1300 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | FDP35-1170 |
| Capacity (btu) | 9000-12000 |
| COP | A |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 386*390*806mm |
| EER | 2.6 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Timer | Yes |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 350 |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | WIFI |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | Yes |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Noise Level | 55dB(A) |
| Refrigerant Charge | R410A |
| Electrical protection | Class 1 |
| Air Volume | 350M3/H |
| Humidity Extraction | 1.9L |
| Speed | 3 Speeds |
| N.W. | 30kg |
| Product Meas | 396*390*806mm |
| Package Meas | 477*481*878mm |
Instock
There are no reviews yet.