Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Batteries Included | Yes |
| Usage Time | 60Mins |
| Size | 8.5*6.5*2.5CM |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Material | plastic shell, electronic components |
| Model Number | Electric Feet Grinder |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | AFDEAL |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Battery capacity | 400 mAh |
| Gear | 2 gears |
| Charging time | about 1.5 hours |
| Rated power | 5W |
| Charging voltage | 5V |
| feature 1 | Remove Deadskin Calluses |
| feature 2 | Foot Heel exfoliation |
| feature 3 | removes callus for feet |
| feature 4 | Dead skin remover |
| feature 5 | foot care |
Instock
There are no reviews yet.