Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 20 × 20 cm |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ROHS, UL, RoHS, FCC, CE |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| Overheat protection | Yes |
| The handle folds | Not collapsible |
| Product specifications | European rules, American rules, Australian rules, British rules |
| noise | 45-50dB (inclusive) |
| model | DS-2 |
| Rated power | 1000w |
| Shell material | PA (nylon) |
| Motor type | Brushless motor |
| Additional features | high speed |
| Wind speed gear | 3rd gear |
Instock
There are no reviews yet.