Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 16 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | FGHGF |
| Origin | Mainland China |
| brand | Golden Rice |
| Model | KD380—– |
| Production enterprise | Zhongshan Jintao Electric Appliance Co., Ltd. |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| Styling time | 5 minutes -10 minutes |
| Warranty period | Twelve months. |
| Applicable hairstyle | straight hair |
| number of segments | Other/other |
| Heat conductor diameter | 16mm-20mm |
| Line length | 1.5M-2M |
| applicable scenario | Household, travel, salon |
| power | 40W (inclusive) -59W (inclusive) |
| type | Roll/Straight Dual Use |
| Additional features | Digital internal display, constant temperature heating |
| place of origin | Chinese mainland |
| function | Constant temperature control, temperature display |
| applicable population | Male, student, hairstylist, female |
| Power mode | Plug-in |
| Applicable hair quality | wet and dry |
| Temperature control gear | 3rd gear and above |
| Heat conductor material | Tourmaline ceramics |
| Color classification | Off-white – black-blue |
| 3C certificate number | 2019180709007920 |
Instock
There are no reviews yet.