Instock
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 11 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Min. temperature | 80 °C |
| Max. temperature | 230°C |
| Thermostat Adjustment Segments | 30 |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | FCC, RoHS, FCC, CE |
| Model Number | Negative Ion Hair Straightener Comb |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Brand Name | FREELY DEER |
| Origin | Mainland China |
| Note | Negative ions deeply nourish hair, making it more and more silky and smooth. Both straight and curly hair styles can be made easily |
| Type | 2 In 1 Electric Professional Negative Ion Hair Straightener Brush Curling Comb |
| Function | with Lcd Display Hair Curling Tool Straight Brush |
| Feature 1 | Refreshing Green Awakens Your Vitality |
| Feature 2 | Beautiful Straight Hair 3D Densified Teeth |
| Feature 3 | With Ionic Coating |
| Feature 4 | Fast heating and large area saves half time |
| Feature 5 | Safeguards with anti-scald and self-closing |
| Feature 6 | Press and hold the switch for more than three seconds to turn on |
| Feature 7 | Wait 1-3 minutes 180°-200° |
| Feature 8 | Press the (+/-) button to adjust up and down every 5° |
| Feature 9 | Long press the power button twice to cool down slowly |
| Feature 10 | The temperature can be adjusted arbitrarily according to your hair quality |
Instock
There are no reviews yet.