Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 28 × 8 cm |
| Min. temperature | 80 °C |
| Max. temperature | 240 °C |
| Thermostat Adjustment Segments | 15 |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce, UL, RoHS, FCC, CE |
| Model Number | HS05 |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| power | 1600 |
| product category | Curling irons |
| Power supply method | Wired (AC) |
| Suitable for hair type | Wet and dry use |
| Temperature control adjustment | Section 15 |
| Rated power | European regulations, American regulations, British regulations |
| Best styling time | 3 minutes |
| Diameter of thermal conductor | 21mm-30mm |
| Rated voltage | 220 /110 |
| Additional features | Blow and curl hair |
| Thermal conductor material | Environmentally friendly alloys |
Instock
There are no reviews yet.