Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Min. temperature | 180 °C |
| Max. temperature | 230°C |
| Voltage | 210-240V |
| Power Source | DRY BATTERY |
| Brand Name | FUYAOZHISHANG |
| Origin | Mainland China |
| Power | 110v, 220v |
| Product Category | Curling iron |
| Power supply method | Wired (alternating current) |
| Color | Light yellow, Pink, Royal blue |
| Applicable hair quality | Wet and dry |
| Temperature control adjustment | Paragraph 10 |
| Rated power | 42 |
| Best time to style | Less than 1 minute |
| Shell process | Spray paint |
| Heat conductor diameter | More than 31mm |
| Rated voltage | 110v-220v |
| Heat conductor material | Tourmaline ceramics |
Instock
There are no reviews yet.