Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY, Brushless motor |
| Battery Charging Time | more than 2 hours |
| Blade Material | Titanium |
| Power type | Mains and battery operation |
| Function | wet haircut, dry haircut, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Maximum cutting length | less than 5 mm |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Purpose | For beard and mustache, For body, For eyebrows, For the head |
| Material | Metal |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Origin | Mainland China |
| Certification | UL, CE |
| Item Type | hair trimmer |
| brand | Kemei |
| Catalog number | KM-1669 |
| Built-in battery capacity | 2000mAh |
| specification | USB rechargeable |
| Enclosure process | Metallic paint |
| Battery life | 2.5h |
Instock
There are no reviews yet.