Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | wet haircut, dry haircut, fast charging, Charging indication |
| Minimum cutting length | less than 0.5mm |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Purpose | For the bikini area, For beard and mustache, For body, For the head |
| Size | 1.9*5.5 inch |
| Material | ABS+Ceramic blade |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair trimmer |
| Dropshipping | yes |
| Color | black |
| Charging time | 60mins |
| Use time | 65mins |
| Feature 1 | Removable Ceramic Blade Heads |
| Feature 2 | Body Hair Trimmer for Men |
| Feature 3 | Electric Hair Clippers for Men |
| Feature 4 | Professional Body Hair Trimmer Kit |
| Feature 5 | USB Rechargeable Pubic Hair Trimmer |
| Feature 6 | Cordless Body Groomer |
| Feature 7 | Beard Shaver |
| Feature 8 | Waterproof Groin Hair Trimmer |
Instock
There are no reviews yet.