Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2014 |
| Use | Household |
| Size | EU Plug |
| Material | ABS |
| Model Number | Professional Hair Dryer |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | CCC, UL, RoHS, FCC, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | ≥ 5 |
| Max. power | 1000-1199W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Hot/cold air |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | wsxtcun |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
Instock
There are no reviews yet.